Rezultaty treningów na orbitreku mogą zaskoczyć choćby największych sceptyków. Trenażer eliptyczny jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, jakie angażuje do pracy przeszło 90% wszelkich mięśni ciała. Dzięki temu ćwicząc systematycznie na orbitreku można liczyć na rzeczywiście błyskawiczne rezultaty w redukcji tkanki tłuszczowej oraz naprawie pełnej wydolności systemu. Miesiąc treningów starczy, by dostrzec spadek obwodów w niezwykle uciążliwych obszarach ciała: w pasie, biodrach lub udach.

Reguła funkcjonowania orbitreka

Mechanizm funkcjonowania orbitreka nie jest złożony. Sprzęt do pracy zwykle wymaga energii elektrycznej. Wyjątkiem są typy magnetyczne z ręczną regulacją oporu (pokrętło) oraz bez poszczególnych użyteczności (np. programów szkoleniowych). Napęd z kołem zamachowym reaguje na przesunięcia pozycji ciała użytkownika, gwarantując owalny ruch. Proces blokowania spoczywa czy na elektromagnesach wpływających na koło, czy na magnesach postawionych na ruchomym ramieniu, jakie oddalają czy przybliżają się do koła (zgodnie z ustawionym oporem).

Ćwiczenia na orbitreku – charakterystyka

Orbitrek Kettler jest innowacyjnym narzędziem do ćwiczeń (https://www.marbo-sport.pl/product-pol-9537-Orbitrek-elektromagnetyczny-Unix-Ex-Kettler.html), jaki popularny jest także pod nazwami rower eliptyczny, lub cross-trainer. Tenże sprzęt łączy w sobie zalety steppera, roweru stacjonarnego i bieżni. Także orbitrek nie zajmuje dużo miejsca oraz jeśli mamy możliwość to można tenże sprzęt kupować oraz trenować w domu. Cena orbitreku to ok. 500 zł, natomiast jeśli postawimy na sprzęt odpowiedniej klasy, będzie nam służyć poprzez wiele lat.

Widoczne rezultaty ćwiczeń na orbitreku

Pierwsze rezultaty po orbitreku to przede wszystkim poprawa kondycji oraz pełnej sprawności całego ciała. Wydolność to odmiennie zdolność systemu do utrzymania intensywnego treningu. Dzięki temu ćwiczący jest niezwykle wytrzymały na zmęczenie. Rośnie także wydolność układu krwionośnego. Osoby stosujące do ćwiczeń orbitrek rzadziej cierpią na dolegliwości serca.

Orbitrek — rezultaty. Na co działa?

Orbitrek działa na spalanie tkanki tłuszczowej. Systematyczny trening na orbitreku spowoduje, iż błyskawicznie zobaczymy rezultaty odchudzania. Rozpoczną spadać nam obwody — brzuch będzie bardziej płaski, wyrównają się tzw. boczki. Schudniemy z ramion. Rezultat to również smuklejsze uda. Ćwiczenie na orbitreku spala w godzinę od 500 do 800 kcal. To tyle samo co bieganie na bieżni, natomiast nie obciążamy tak bardzo stawów. Wraz z wysmukleniem, poprawi się kondycja skóry, jaka rozpocznie być napięta, sprężysta, natomiast cellulit wyrówna się. Pamiętaj, iż rezultat ćwiczeń na orbitreku zdecydowanie przyspieszy odpowiednia dieta.