Orbitrek Kettler od Marbo-Sport, to narzędzie w zewnętrznych siłowniach parkowych fitness, jakie umożliwia wszechstronne ćwiczenia prawie całego ciała. Funkcjonuje wzmacniająco na mięśnie kończyn dolnych oraz górnych. Idzie na podwyższenie sprawności systemu i rozwój mięśni grzbietu oraz brzucha. Modeluje figurę ułatwiając podtrzymać dobrą pozycję ciała. Dedykowane do wykorzystywania w celach leczniczych oraz rehabilitacyjnych, szczególnie przy chorobach narządów ruchu. Dobre dla biegaczy, jak i amatorów pozostałych dziedzin sportowych.

Orbitrek – aerobowy trening w domu

Okazję do stacjonarnego robienia ćwiczeń aerobowych stosują osoby, jakie dbają o linię oraz zdrowie. Orbitrek, niezwykle znane oraz pożądane narzędzie, pozwoli na ogólny trening całego ciała niezależnie od pogody, stanu zdrowia, wagi oraz celów, jakie chciałaby uzyskać osoba ćwicząca. Zestawienie ruchów charakterystycznych dla rowerka czy steppera z ćwiczeniem ramion harmonijnie wzmacnia układ kostny oraz mięśniowy, zapewnia przy tymże dużą radość z faktu spalenia setek kalorii w czasie tylko godziny treningu.

Dobór pod względem systemu hamowania

Pierwszą rzeczą wartą zastanowienia jest dobór systemu hamowania w orbitreku, więc sposób w jaki zmienia się opór podczas ćwiczeń. Charakteryzujemy orbitrek magnetyczny, w którym jest pokrętło oraz w celu podniesienia czy obniżenia obarczenia należy go wykorzystać i orbitrek rodzaju elektromagnetycznego gdzie system hamowania znajduje się w komputerze. W rodzaju kolejnym obciążenie możemy zmieniać szybciej oraz szybciej poczujemy jego rośnięcie czy obniżenie konieczne także jest gniazdko elektryczne w pobliżu, jakie zasili własny sprzęt.

Jak wielokrotnie ćwiczyć na orbitreku?

Zalecana częstość ćwiczeń na orbitreku to treningi co najmniej 3 razy w tygodniu po blisko 30-60 minut. Tylko systematyczność w ćwiczeniach pozwala nam uzyskać odpowiednie rezultaty, więc jest to niezwykle istotna sprawa. Przed ćwiczeniami należałoby zrobić niewielką rozgrzewkę oraz przygotować mięśnie oraz własne ciało do treningu, przez trening kardio czy ćwiczenia relaksujące.

Ćwiczenia na orbitreku są pewne

Orbitrek, to jeden spośród najbezpieczniejszych sprzętów do ćwiczeń. Mogą na nim ćwiczyć osoby po ukończonych kontuzjach. Intensywność ćwiczeń można dopasować do swoich możliwości oraz przebytych kontuzji. Osoby używające orbitreka w celach leczniczych (za zgodą specjalisty) zdecydowanie szybciej powracają do zdrowia. Ćwiczenia na orbitreku to efektywny sposób na błyskawiczne spalenie niepotrzebnych kalorii oraz tkanki tłuszczowej. Podczas treningu na orbitreku szybko działają mięśnie ud, pośladków, łydek.